remonty kuchni

Montaż desek tarasowych

Układanie desek tarasowych Gdańsk

Przytulny taras czy balkon to idealne miejsce do spędzania ciepłych dni i wieczorów. Pięknie urządzony, z wygodnymi meblami i roślinami w ozdobnych donicach zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu i spędzania czasu z rodziną.

Przy urządzaniu zacisznego zakątka na podwórku potrzebne są sprawdzone rozwiązania, gwarantujące odporność na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Kompozyt staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem konkurencyjnym dla drewna tarasowego, zwłaszcza tego egzotycznego. Dlatego rozwiązanie to jest coraz częściej wybierane i trafia do naszych domów.

Deski kompozytowe zachwycają nie tylko wyglądem, ale także trwałością i łatwością w utrzymaniu czystości. Jest to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie dostępne dla każdego oraz oferowane w przystępnej cenie.

Układanie desek tarasowych Gdańsk

Układanie desek tarasowych z kompozytu na tarasie cieszy się dużym zainteresowaniem. Pozwalają one bowiem ciekawie zaaranżować plac wokół domu oraz zapewniają praktyczne użytkowanie przez lata. Dodatkowym atutem jest fakt, iż z taras z desek kompozytowych może zostać wykonany na różnych powierzchniach, przez co istnieje opcja zastosowania go w wielu miejscach.

Kolejnym atutem jest długo utrzymująca się kolorystyka desek, dzięki czemu taras z biegiem lat praktycznie nie traci na wartości oraz nie wymaga szybkiego remontu. Warto jednak pamiętać, iż montaż desek tarasowych z kompozytu podobnie jak desek drewnianych powinien zostać wykonany na wylewce betonowej lub fundamentach punktowych z ułożonymi legarami.

Dodatkowo kompozyt nie tylko przypomina naturalne drewno, ale jest bardziej funkcjonalny i odporny na wiele czynników, takich jak wilgoć i mróz. Duża ilość kolorów, styli i rodzajów wykończenia pozwala efektownie zaaranżować każdy element architektury ogrodowej.

Deski kompozytowe świetnie prezentują się jako podłoże tarasów, balkonów, patio, podestów, schodów oraz w otoczeniu basenów, ponieważ nie szkodzi im sąsiedztwo wody. Ponadto, nie wymagają dodatkowych prac konserwacyjnych, a po zimnych miesiącach wystarczy je przemyć, aby przywrócić im świetność.

Kolejną niewątpliwą zaletą desek kompozytowych jest ich estetyka. Nie tylko przypominają wyglądem drewno, ale także elegancko wyglądają dzięki montażowi za pomocą ukrytych klipsów.

Firma Eagle Prestige oferuje montaż desek tarasowych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Montaż desek tarasowych z kompozytu

Deski kompozytowe powstają z połączenia tworzyw sztucznych z włóknami drewnianymi. Im większa zawartość drewna w kompozycie tym sama deska jest twardsza, a co za tym idzie trwalsza. Materiał ten w porównaniu do drewna jest łatwiejszy w utrzymaniu, ponieważ nie wymaga sezonowego olejowania, a także posiada łatwozmywalną powierzchnię. Dodatkowo cena desek kompozytowych jest niższa niż cena desek drewnianych.

Warto jednak pamiętać, aby nie wybierać najtańszych rozwiązań, gdyż posiadają one dużą ilość tworzyw sztucznych, co przekłada się na spadek ich wytrzymałości. Deski kompozytowe dostępne są w wielu kolorach i fakturach, dlatego z powodzeniem mogą stanowić imitację nawet szlachetnego drewna. Nasza firma oferuje montaż desek tarasowych z kompozytu w Trójmieście. Układamy tarasy w wybranym przez klienta kształcie. Dopasowujemy metody montażu do układu terenu, podłoża, aranżacji ogrodu, a także wielkości i kształtu domu.

Dodatkowo przycinamy deski na wybrany kształt, natomiast widoczne puste miejsca estetycznie maskujemy za pomocą specjalnych listewek. Dopracowujemy szczegóły tak, aby po zakończonym montażu nie było widać złączeń, a pomiędzy poszczególnymi deskami zostały zachowane niezbędne odstępy. Taras z desek kompozytowych warto regularnie zamiatać oraz myć odpowiednim środkiem do czyszczenia przeznaczonym do desek kompozytowych. Regularna dbałość o taras z kompozytu sprawi, że będzie on służył przez długie lata.