remonty kuchni

Usługi Remontu Kuchni

Remont kuchni Gdańsk

Kuchnia należy do grupy pomieszczeń, które są bardzo mocno eksploatowane. Znajdujące się w niej elementy wyposażenia narażone są na działanie wysokiej temperatury, wilgoci, a także oparów z tłuszczu. Nierzadko dochodzi także do rozlania wody, upadków przedmiotów oraz innych sytuacji, które mogą stopniowo uszkadzać płytki, meble czy też urządzenia kuchenne. Dodatkowo pomieszczenie to jest wielokrotnie sprzątane, co również naraża elementy wyposażenia na niekorzystne działanie środków chemicznych.

Nasza firma oferuje kompleksowy remont kuchni na terenie takich miast jak Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. Z nami wykonasz pełen remont kuchni krok po kroku od podstaw, aż po osiągnięcie satysfakcjonującego efektu. Jeżeli planujesz remont kuchni i nie wiesz, od czego zacząć jesteśmy dla Ciebie i służymy pomocą oraz radą na terenie całego Trójmiasta.

Remont kuchni Gdańsk

Kuchnia jest sercem domu, i to tutaj odbywa się całe rodzinne życie. W kuchni przygotowywane są nie tylko wszystkie posiłki, ale jest ona także miejscem rozmów, wspólnego gotowania oraz miło spędzanego czasu. Dlatego pomieszczenie to powinno być dopasowane do indywidualnych potrzeb domowników i stworzone na miarę ich oczekiwań. Nasza firma oferuje solidny remont kuchni w bloku oraz w domu jednorodzinnym wykonany zgodnie z otrzymanym projektem wnętrza. Nasze usługi świadczymy na terenie Trójmiasta, dlatego zapewniamy remonty kuchni w Gdańsku oraz sąsiednich miastach.

Projektując kuchnię, należy pamiętać o kilku złotych zasadach. Zachowując je, unikniemy błędów, które w przyszłości będą przeszkadzać nam w jej użytkowaniu.

Stosując się do nich, sprawimy, że kuchnia będzie ergonomiczna, a co za tym idzie, gotowanie w niej będzie czystą przyjemnością.

Najważniejsze jest dobre rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia oraz układ funkcjonalny kuchni. Najlepiej jest zachować trójkąt roboczy, który pozwoli na sprawną, codzienną pracę w kuchni. Jest to zasada określająca funkcjonalne ustawienie trzech głównych elementów wyposażenia kuchni: lodówki, zlewozmywaka i płyty kuchennej. Należy je tak rozmieścić by były możliwie najbliżej siebie w odstępach przypominających trójkąt. Ma to na celu wyeliminowanie zbędnych kroków w trakcie przygotowywania posiłków.

Kompleksowy remont kuchni Gdańsk, Gdynia, Sopot

Wykonujemy remonty kuchni od A do Z oraz doradzamy naszym klientom, jakie rozwiązania warto zastosować. Dzięki znajomości branży, wielu wykonanym realizacjom oraz doświadczeniu jesteśmy w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowany projekt. Swoim klientom służymy pomocą w doborze odpowiednich produktów, zastosowaniu najlepszych technik oraz kompleksowym wykonaniem powierzonych prac remontowo-budowlanych.

Jedną ze sprawdzonych metod, jakie stosujemy, wykonując remont kuchni w Gdańsku, jest właśnie funkcjonalne rozmieszczenie wszystkich elementów oraz rozplanowanie przestrzeni tak, aby była ona ergonomiczna, oraz komfortowa w codziennym użytkowaniu. Poniżej przedstawiamy zasady, które stanowią funkcjonalny pomysł na remont kuchni. Sprawdzą się one zarówno w małej kuchni w bloku, jak i w tej większej domowej.

1. Optymalne odległości w trójkącie roboczym.

 • Lodówka – zlewozmywak – odstęp około 120 – 200 cm
 • Zlewozmywak – kuchenka – odstęp około 120 – 200 cm
 • Lodówka – kuchenka – odstęp około 120 – 250 cm

2. Jeśli zależy nam na dobrej organizacji miejsca pracy, należy podzielić pomieszczenie na strefy:

 • przygotowania/gotowania
 • zmywania
 • przechowywania

3. Zasada ergonomii nakazuje zachowanie powyższej kolejności stref zgodnie z ruchem wskazówek zegara (dla osób praworęcznych).

4. Niektóre zasady kategorycznie odradzają praktykowania pewnych układów.

 • Nie należy stawiać kuchenki obok lodówki
 • Lodówka nie powinna stać przy oknie

Remont kuchni z wymianą mebli

Niezależnie od tego, czy planujesz remont małej kuchni w bloku, czy też przed Tobą remont kuchni z jadalnią nasza ekipa podejmie się wykonania prac pod klucz. Dodatkowo oferujemy montaż mebli kuchennych, począwszy od szafek, poprzez szuflady aż po duże regały. Zapewniamy również docinanie blatów, wycinanie otworów pod zlew oraz płyty gazowe i indukcyjne. Wszystkie te prace wykonujemy u klienta, co daje oszczędność czasu oraz kosztów transportu.

Główne zasady funkcjonalnie zaprojektowanej kuchni

 • szafki narożne warto wyposażyć w odpowiednie systemy zabudowy wewnętrznej,
 • w dolnych szafkach warto zdecydować się na większą ilość funkcjonalnych i pojemnych szuflad,
 • szafki górne powinny posiadać mechanizmy ułatwiające dostęp do wnętrza,
 • produkty w szafkach warto rozmieścić zgodnie ze strefami użytkowymi,
 • najważniejsze jest doświetlenie blatu roboczego, aby niepotrzebnie nie męczyć wzroku,
 • warto zawsze przeanalizować sposób otwierania drzwiczek, aby znieść ryzyko wystąpienia kolizji.

Montaż mebli kuchennych powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanych specjalistów, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług.