remonty łazienek

Usługi Remontu Łazienki

remont łazienki gdańsk

Remont łazienki może obejmować zarówno odświeżenie wnętrza, jak i wykonanie wszystkich prac od podstaw. Gruntowny remont zawiera zwykle skucie obecnych płytek i położenie nowych, wymianę instalacji hydraulicznej i elektrycznej, a także montaż nowej armatury. Rozwiązanie to daje zatem możliwość stworzenia nowej aranżacji, uzyskanie bardziej funkcjonalnych rozwiązań czy też wykonanie wykończenia w niepowtarzalnym stylu.

Remont łazienki Gdańsk

Firma Eagle Prestige zapewnia kompleksowe wykończenie łazienek z rynku pierwotnego i wtórnego w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Do każdego remontu łazienki podchodzimy indywidualnie niezależnie od tego, czy jest to remont małej łazienki w bloku, domu jednorodzinnym, kamienicy czy też lokalu użytkowym. Nasza firma jest w stanie wykonać kompleksowy remont łazienki krok po kroku, począwszy od usunięcia starych elementów, poprzez wykonanie wszystkich instalacji, a na złożeniu mebli oraz montażu armatury skończywszy.

Jesteśmy w stanie wykonać prace remontowe na podstawie dostarczonego projektu lub zgodnie z wizją właścicieli. Dzięki dużemu doświadczeniu oraz wielu wykonanym realizacjom zapewniamy także pomoc w doborze sprawdzonych materiałów, ergonomicznych rozwiązań oraz zastosowania odpowiednich technologii. Możemy wykonać tani remont łazienki bez płytek oraz droższy obejmujący ułożenie glazury, gresu czy też terakoty. Na życzenie klienta możemy także przygotować dokumentację fotograficzną obejmującą remont łazienki przed i po wykonaniu wszystkich niezbędnych prac. Dodatkowo możliwa jest także umowa na remont łazienki stanowiąca zabezpieczenie oraz gwarancję dla obu stron.

Remont łazienki — koszt

Wiele osób przed podjęciem decyzji zastanawia się ile, za remont łazienki będzie musiało zapłacić. Odpowiedź nie jest oczywista i w dużej mierze zależna jest od wielkości pomieszczenia, zakresu wykonanych prac oraz rodzaju zakupionych materiałów. Remont łazienki bez kucia będzie na pewno tańszy niż kompleksowy remont od podstaw. Dodatkowo niewątpliwie tańsze i szybsze jest wykończenie łazienki w stanie deweloperskim niż generalny remont.

Warto pamiętać, że koszt wykonania usługi zależy od wielu czynników: powierzchni pomieszczenia, przeróbek instalacji hydraulicznej i elektrycznej, formatu układanych płytek, zmian aranżacyjnych itd. Generalny remont łazienki wiąże się zawsze ze skuciem starych płytek oraz doprowadzeniem pomieszczenia do stanu surowego, deweloperskiego. Niewątpliwie podnosi to koszt remontu łazienki. Przyjęło się, iż remont łazienki opłacany dla firmy budowlanej obliczany jest za m2 pomieszczenia. Nasza firma oferuje remont łazienek w Gdańsku oraz całym Trójmieście. Podejmujemy się prac w nowo powstałych budynkach, blokach z wielkiej płyty, kamienicach oraz w każdym innym budynku, który wymaga kompleksowych prac remontowych i wykończeniowych.

Generalny remont łazienki Gdańsk

Nasi klienci często zastanawiają się, od czego zacząć remont łazienki, a także jak wykonać remont łazienki od A do Z, tak aby osiągnąć wymarzony efekt? Bazując na naszej wiedzy, doświadczeniu oraz aktualnych trendach służymy wszystkim klientom radą, oraz proponujemy kilka kluczowych rozwiązań.

Dlatego, zanim zaczniemy remont łazienki, musimy przemyśleć rodzaj płytek, umywalkę, baterię, oświetlenie oraz zastanowić się: kabina czy prysznic? Każda zmiana w projekcie łazienki wymaga gruntownego przemyślenia. Łazienka to wnętrze, które musi być praktyczne i piękne. Jeżeli chcemy wykonać remont łazienki od podstaw, cały proces musimy mieć dokładnie zaplanowany tak, aby ułożenie poszczególnych elementów oraz wyposażenie było funkcjonalne, a kolorystyka spójna i idealnie dopasowana.

Remont łazienki – układanie płytek

Zazwyczaj remont łazienki zaczynamy od wyboru płytek łazienkowych. Najlepsze płytki to te, które cechuje mała nasiąkliwość, parametr jest podawany w procentach. Im mniejsza liczba, tym mniejsza nasiąkliwość. Do dekoracji ścian możemy również użyć odpornej farby akrylowej lub lateksowej, która posiada podwyższoną odporność na działanie wilgoci.

Podczas wyboru ceramiki warto zainwestować w modele z powłoką ułatwiającą czyszczenie.

Nie należy również oszczędzać na baterii łazienkowej oraz prysznicowej. Należy wybrać dobrą gatunkowo, której zawory nie będą się psuły. Jeśli szukasz wygodnej baterii - wybierz jednouchwytową, pozwoli na szybkie ustawienie temperatury i strumienia wody.

Planując układanie płytek często zastanawiamy się, w jaki sposób wykończyć narożniki zewnętrzne, by wyglądały estetycznie oraz były trwałe. Do wyboru mamy zazwyczaj trzy opcje.

Wariant I - płytki na zakładkę

Najprostszy bez dodatkowych kosztów. Płytki układamy na tak zwaną zakładkę, jedna do drugiej. Metoda ta sprawdzi się, gdy chcemy zaoszczędzić na projekcie i nie zależy nam zbytnio na względach estetycznych.

Wariant II - profil, listwa

To rozwiązanie jest najlepsze, jeśli chodzi o trwałość i wytrzymałość. Narożnik chroniony jest przez listwę plastikową, aluminiową, miedzianą.

Wariant III - szlifowanie krawędzi 45 stopni

Niewątpliwie najładniejsze wykończenie krawędzi płytki, które jest zarazem najtrudniejsze do wykonania w przypadku twardych gresów. Największym minusem tego sposobu wykończenia jest trwałość. Każde mocniejsze uderzenie w narożnik niesie ryzyko uszkodzenia krawędzi łączenia.

Kompleksowy remont łazienki – montaż oświetlenia

Łazienka jest pomieszczeniem, które cechuje się dużą funkcjonalnością, estetyką, a także bezpiecznym użytkowaniem. Niezmiernie duże znaczenie na ten aspekt ma właściwie zaprojektowane oraz odpowiednio dopasowane oświetlenie łazienkowe. Najbardziej popularnym rozwiązaniem w kwestii oświetlenia w łazience jest centralna lampa na suficie i kinkiet zawieszony nad lustrem. Warto zainwestować w oświetlenie LED – nie nagrzewa się, nie jest wrażliwe na spadki energii i pobiera jej bardzo mało. Niewątpliwie jest to najbardziej ekonomiczne oraz efektowne rozwiązanie, które warto zastosować, realizując pomysł na remont łazienki.

Remont łazienki Gdańsk – biały montaż

W zależności od tego, jakim rozmiarem łazienki dysponujemy, możemy zaplanować w niej umieszczenie wanny lub prysznica. Warto pamiętać, iż ciekawym rozwiązaniem jest także remont łazienki, w których umiejscawia się prysznic bez brodzika z odpływem liniowym.

Na rynku dostępne są tradycyjne brodziki akrylowe, jak również w ofercie spotkać można także brodziki: stalowe, ceramiczne oraz wyprodukowane z kompozytów czy naturalnego kamienia.

Jednak ostatnimi czasy prawdziwym hitem stało się montowanie odwodnienia liniowego tkz. odpływ liniowy, który wygląda bardzo estetycznie. Sam brodzik może być wykonany z płytek gresowych, ceramicznych, mozaiki czy kamienia. Dzięki estetycznie wyglądającej listwie cała konstrukcja brodzika ukryta jest w podłodze. Należy ją pokryć płytkami. W ten sposób uzyskujemy powierzchnię, która dzięki wykonaniu odpowiedniego spadku, pozwoli odprowadzać wodę. Rozwiązanie to pozwala ograniczyć koszty zakupu elementów wyposażenia łazienki oraz zapewnia łatwe utrzymanie czystości bez konieczności szorowania zakamarków.

Wybór między brodzikiem a odpływem liniowym zależy więc od powierzchni łazienki oraz potrzeb.

Wykończenie łazienki Gdańsk

Nasza firma oferuje kompleksowe wykonanie remontu łazienki w Trójmieście obejmujące szereg prac, które przywrócą idealny wygląd pomieszczeniu. Dzięki dbałości o szczegóły oraz najwyższą estetykę wykonania zapewniamy proste ściany, symetryczne fugi, profesjonalnie zamontowane wyposażenie oraz solidnie wykonane wykończenia. Podejmujemy się prostych i skomplikowanych projektów. Realizujemy drogie oraz tanie remonty łazienek w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie. Podejmujemy się prac w małych i dużych łazienkach, a także dobieramy najlepsze oraz sprawdzone materiały od renomowanych producentów.

W swojej pracy łączymy estetykę z solidnością działania oraz wieloletnie doświadczenie z przystępnymi cenami. Zajmujemy się układaniem gresu, mozaiki, montażem armatury łazienkowej, zabudową wanny czy też wykonaniem sufitów podwieszanych oraz ścian działowych. Przed przystąpieniem do remontu przyjeżdżamy na miejsce inwestycji oraz dokonujemy inwentaryzacji wnętrza, określamy zakres prac oraz przedstawiamy kosztorys na remont łazienki. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.