układanie paneli

Układanie paneli podłogowych

Układanie paneli podłogowych Gdańsk

Układanie paneli podłogowych wykonywane jest w domach oraz mieszkaniach najczęściej przy okazji generalnych remontów czy też odświeżania pomieszczeń. Z jednej strony jest to dość prosta czynność, którą wydawać by się mogło może wykonać każdy, z drugiej zaś strony brak potrzebnych narzędzi oraz fachowej wiedzy może nastręczać wielu problemów.

Zważywszy na to, układanie paneli warto powierzyć w ręce profesjonalistów, którzy w rzetelny sposób wykonają całą konieczną pracę. Nasza firma remontowa zadba bowiem nie tylko o prawidłowe zamontowanie paneli, ale także odpowiednio przygotuje podłoże, zaproponuje najlepszy rozkład i wykona odpowiednie wykończenie podłogi.

Układanie paneli podłogowych Gdańsk

Oferujemy solidne układanie paneli podłogowych w Gdańsku, sumiennie wykonując wszystkie etapy pracy tak, aby uniknąć najczęstszych błędów, jakie popełniają osoby niedoświadczone w swojej branży.

Po pierwsze przed rozpoczęciem układania paneli podłogowych, zwracamy uwagę klientom, aby zadbali oni o tak zwany okres aklimatyzacji, czyli kilkudniowego pozostawienia paneli w pomieszczeniu, w którym będą układane. Działanie to ma na celu dostosowanie się wymiarów paneli do warunków, które panują w pomieszczeniu, temperatury i wilgotności, tak aby podłoga była mniej narażona na wypaczenie. Czynność ta ma szczególne znaczenie w przypadku paneli laminowanych oraz winylowych.

Po drugie przed montażem paneli zawsze dokładnie sprawdzamy stan podłoża. Zwracamy szczególną uwagę na ewentualne nierówności oraz zmiany strukturalne. Dbamy także o to, aby posadzka była czysta, wolna od tłuszczu, kurzu i resztek farby. Dodatkowo zwracamy uwagę na odpowiednie dopasowanie rozwiązań. Wykonujemy montaż paneli na ogrzewaniu podłogowym oraz na klasycznej wylewce.

Po trzecie stosujemy tylko sprawdzone materiały. W zależności od podłoża i pomieszczenia wykorzystujemy podkłady pod panele o zwiększonej izolacji akustycznej, zwiększonej izolacji termicznej, a także o zwiększonej warstwie paroizolacyjnej, której zadaniem jest ochrona paneli przed wilgocią pochodzącą z betonu.

Dodatkowo przy układaniu paneli podłogowych zwracamy uwagę na fakt, że są to tak zwane podłogi pływające. Oznacza to, że muszą one swobodnie spoczywać na powierzchni posadzki, a między krawędzią paneli a ścianą należy zachować odpowiednią przerwę – tak zwaną dylatację, która zapobiegnie zniekształcaniu podłogi.

Szczególna dbałość o wszystkie te czynności sprawiają, że wykonywany przez naszą firmę montaż paneli podłogowych w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie jest solidnie wykonany i posłuży przez lata.

Montaż paneli podłogowych

Montaż paneli podłogowych może być wykonany na dwa sposoby. Za pomocą kleju lub bez jego zastosowania. Nasza firma zapewnia możliwość ułożenia paneli w wybrany przez klienta sposób. Zapewniamy także praktyczne oraz funkcjonalne rozplanowanie układu podłogi biorąc pod uwagę takie czynniki jak kierunek ułożenia paneli, wielkość pomieszczenia czy też pomysł na aranżację. Oferujemy najlepsze rozwiązania i sprawdzone metody działania. Naszym klientom zapewniamy także pomoc w doborze odpowiednich materiałów. Działamy na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Istnieją trzy podstawowe rodzaje paneli podłogowych, które różnią się sposobem montażu.

  • Panele za zatrzask posiadają specjalne ukształtowane krawędzie, które łączy się bez kleju,
  • Panele “pióro – wpust”, które łączy się za pomocą kleju,
  • Panele do łączenia za pomocą gumowych uszczelek.

Kolejną ważną kwestią jest prawidłowy montaż listwy do paneli. Może on zostać wykonany na dwa sposoby. Pierwszy sposób to przyklejenie listwy do ściany. Jest to tańsza metoda, jednak w przypadku kolejnego remontu listwy wykończeniowe trzeba będzie oderwać, co może skutkować uszkodzeniem struktury ściany. Drugim sposobem jest zastosowanie gotowego systemu mocowania wykorzystującego specjalne klamry. Są one mocowane do ściany za pomocą kołków rozporowych i są ukryte za listwami.

Układanie paneli podłogowych może wydawać się łatwym zadaniem. Jeżeli jednak chcesz w swoim domu pracę tę mieć zrobioną poprawnie, lepiej powierz to naszym fachowcom! Oferujemy usługi montażu paneli podłogowych w Gdańsku z użyciem sprzętu najwyższej jakości.

Układanie paneli winylowych Gdańsk

Układanie paneli winylowych cieszy się coraz większą popularnością. Faktem jest, iż posiadają one wiele zalet. Jedną z nich jest uniwersalność zastosowania. Montaż paneli winylowych można bowiem zrealizować bezpośrednio na posadzkę wykonaną z innych materiałów, takich jak deski, płytki czy panele laminowane bez konieczności usuwania poprzedniej okładziny. Kolejną zaletą jest duży wybór rozmiarów oraz wzorów co pozwala na odwzorowanie drewna, kamienia czy też ułożenie modnych motywów geometrycznych, a także patchworkowych.

Niewątpliwą zaletą paneli winylowych jest także ich trwałość oraz odporność na trudne warunki użytkowe. Produkt ten z biegiem czasu nie straci koloru, a wzorki nie ulegną wytarciu. Dodatkowo panele winylowe łatwo utrzymać w czystości, gdyż posiadają powierzchnię antystatyczną odporną na przyleganie kurzu oraz zabrudzeń. Warto zwrócić uwagę także na fakt, iż panele te wykazują właściwości akustyczne, efektywnie tłumiąc kroki, a także są bardziej elastyczne i miękkie niż laminat, co pozytywnie wpływa na komfort ich użytkowania.

Nasza firma zapewnia profesjonalny montaż paneli winylowych w mieszkaniu lub domu w takich pomieszczeniach jak pokój, kuchnia czy też łazienka. Rozwiązanie to dzięki swoim właściwościom przewodnictwa ciepła, idealnie sprawdza się na posadzkach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe, natomiast ich trudno palność zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług na terenie Trójmiasta.