układanie paneli

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/tomorzel/domains/eagle-prestige.pl/public_html/templates/eagle/functions.php on line 201

Układanie paneli podłogowych

Układanie paneli podłogowych

Przed rozpoczęciem układania paneli podłogowych, powinny one przejść tak zwany okres aklimatyzacji, czyli kilkudniowego pozostawienia paneli w pomieszczeniu, w którym będą układane. Ma to na celu dostosowanie się wymiarów paneli do warunków, które panują w pomieszczeniu, temperatury i wilgotności.

W zależności od podłoża i pomieszczenia, można wybrać podkłady pod panele o zwiększonej izolacji akustycznej, zwiększonej izolacji termicznej a także o zwiększonej warstwie paroizolacyjnej.

Istnieją trzy podstawowe rodzaje paneli podłogowych, które różnią się sposobem montażu.

  • Panele za zatrzask posiadają specjalne ukształtowane krawędzie, które łączy się bez kleju,
  • Panele “pióro – wpust”, które łączy się za pomocą kleju,
  • Panele do łączenia za pomocą gumowych uszczelek.

Przy układaniu paneli podłogowych należy pamiętać, że są to tak zwane podłogi pływające. Oznacza to, że muszą one swobodnie spoczywać na powierzchni posadzki, a między krawędzią paneli a ścianą należy zachować odpowiednią przerwę – tak zwaną dylatację, która zapobiegnie zniekształcaniu podłogi.

Montaż czy układanie paneli podłogowych mogą wydawać się łatwym zadaniem. Jeżeli jednak chcesz mieć to w swoim domu zrobione w sposób poprawny, lepiej powierz to nam!

Oferujemy usługi montażu paneli podłogowych w Gdańsku na sprzęcie najwyższej jakości.