plytki

Układanie płytek

Układanie płytek gdańsk

Oferujemy kompleksowe układanie płytek w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie. Czynność ta jest nieodzownym elementem niemal każdego remontu kuchni czy też łazienki. Bowiem odpowiednio dobrane kafelki nie tylko, podnoszą standard wykończenia pomieszczeń, ale także zwiększają ich estetykę. Co więcej, jest to rozwiązanie, które służy przez długie lata bez konieczności szybkiej wymiany.

Płytki to także maksymalna wygoda. Po pierwsze są one łatwe w czyszczeniu, po drugie nie wymagają impregnacji, po trzecie mogą zostać ułożone niemal w każdym pomieszczeniu. Ze względu na swoją uniwersalność ten rodzaj wykończenia często jest stosowany w pokojach, salonach, korytarzach, a także w pomieszczeniach gospodarczych. Krótko mówiąc, płytki w pomieszczeniu to rozwiązanie praktyczne i funkcjonalne.

Układanie płytek Gdańsk

Warto pamiętać, iż układanie płytek nie jest wcale łatwą czynnością. Nieodpowiednie i niestaranne przygotowanie powierzchni pod płytki może skutkować odklejeniem się od podłoża. Dlatego w pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić podłoże z kurzu oraz dobrze je zagruntować, aby zwiększyć przyczepność nakładanej później zaprawy klejowej.

Dodatkowo, zanim rozpocznie się przyklejanie płytek do podłoża, powinno się dokładnie rozplanować układ płytek na powierzchni oraz dokonać obliczeń. Umożliwia to korektę ewentualnych błędów, dopracowanie wykończenia powierzchni pod względem estetycznym. Płytki wymagające przycięcia powinny być zaplanowane w miejscach najmniej widocznych. Równie ważnym elementem jest sprawdzenie, czy płytki są całkowicie płaskie, równe wymiarowo oraz czy nie różnią się kolorystycznie.

Coraz częściej podczas remontu łazienki stosowane są płytki gresowe. Są one twarde, odporne na ścieranie i zarysowanie oraz mało nasiąkliwe. Wymagają jednak stosowania zapraw klejących o zwiększonej przyczepności.

Istnieje kilka sposobów na układanie płytek gresowych.

  • Układ prosty – fugi są równoległe do krawędzi płaszczyzny płytki, tworzą krzyże.
  • Układ mijankowy – rzędy płytek są przesuwane względem poprzednich o pół długości płytki, tworząc układ w “cegiełkę”.
  • Układ karo – płytki są przyklejone pod kątem 450 w sosunku do krawędzi ścian.
  • Układ mieszany – w układzie tym duże płytki układamy w połączeniu z małymi.

Firma Eagle Prestige zajmuje się kompleksowymi remontami łazienek na terenie Gdańska, w tym: układanie glazury, terakoty, gresu, mozaiki.

Usługi glazurnicze Gdańsk

Kładzenie płytek to czynność wymagająca dokładności oraz precyzji na każdym etapie działania. Począwszy od prawidłowego przygotowania podłoża, poprzez nakładanie przygotowanej zaprawy klejowej, a na właściwym rozplanowaniu płytek skończywszy. Wszystkie te czynności sprawiają, że efekt końcowy jest idealny, a pomieszczenie wygląda po prostu dobrze.

Nasza firma oferuje fachowe usługi glazurnicze w Gdańsku oraz w całym Trójmieście. Podczas swojej pracy dbamy o zapewnienie prawidłowej dylatacji, zapobiegając pęknięciom konstrukcji oraz samych płytek, a także ich odspajaniu. Zwracamy także uwagę na fugowanie płytek w prawidłowym czasie, tak aby uniknąć powstawania nieestetycznych przebarwień. W zależności od zaplanowanej aranżacji oraz sposobu wykończenia danego wnętrza zapewniamy naszym klientom kompleksową usługę glazurniczą.

Układanie płytek na podłogówce

Oferujemy także układanie płytek na ogrzewaniu podłogowym z zastosowaniem odpowiednich metod oraz właściwych materiałów dostosowanych do instalacji grzewczej. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są samopoziomujące oraz dosyć odkształcalne podkłady anhydrytowe, które dokładnie "otulą" rurki na podłodze i stworzą równe podłoże pod posadzkę, a także zapewnią transmisję ciepłą do otoczenia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż układanie płytek na podłogówce można rozpocząć dopiero po dokładnym związaniu podkładu oraz jego wygrzaniu poprzez uruchomienie ogrzewania podłogowego i stopniowe podnoszenie, a następnie obniżanie temperatury.

Profesjonalne układanie płytek Gdańsk

Usługi glazurnika tylko pozornie wydają się być drogie. W rzeczywistości układanie płytek przez fachowca to najlepsze rozwiązanie. Po pierwsze nasi pracownicy doskonale wiedzą, co mają robić i w jaki sposób. Dzięki temu praca posuwa się na przód w szybkim tempie. Po drugie rozwiązanie to oszczędza czas i nerwy, ponieważ zleceniodawca nie musi się uczyć jak wykonać pracę krok po kroku, jakie wybrać najlepsze rozwiązania, ani zawracać sobie głowy technicznymi aspektami i potrzebnym sprzętem. Kolejną zaletą jest także estetyczny wygląd wykonanej pracy. Samodzielne układanie płytek ceramicznych, zwłaszcza przy braku wcześniejszego doświadczenia może nastręczać wielu problemów, których niewłaściwe rozwiązanie wpłynie nie tylko na walory estetyczne, ale także użytkowe pomieszczenia.

Nasza firma oferuje pewne rozwiązania, profesjonalny wygląd i możliwość wykonania kompleksowych prac związanych z remontem, czy też wykończeniem wnętrz pod klucz. Zapewniamy układanie płytek na podłodze, ścianach, schodach oraz na balkonie. W naszej ofercie znajdują się takie usługi jak układanie płytek w łazience, w kuchni, a nawet w garażu. Dla każdego klienta postaramy się znaleźć dogodny dla obu stron termin realizacji zlecenia oraz dopasować najlepsze rozwiązania. Dodatkowo swoim inwestorom służymy pomocą w wyborze odpowiednich materiałów i rozwiązań. Cena za układanie płytek w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie ustalana jest indywidualnie z każdym klientem po zapoznaniu się z zakresem wykonywanych prac. Zapraszamy do kontaktu.