regips

Zabudowy i Konstrukcje Gipsowo - Kartonowe

Zabudowa z regipsu Gdańsk

Zabudowa płytami gipsowo-kartonowymi jest idealnym pomysłem, jeżeli wnętrze mieszkania lub domu posiada nierówne ściany, wystające rury czy też widoczne przewody elektryczne. Elementy te bowiem w sposób znaczący wpływają na estetykę każdego pomieszczenia. Zabudowa gipsowo-kartonowa pozwolą w szybki i skuteczny sposób zniwelować niedoskonałości pomieszczeń, nadając im nie tylko nowy wygląd, ale także funkcjonalność.

Nasza firma oferuje szeroki wachlarz usług obejmujących montaż płyt gipsowo-kartonowych takich jak suche tynki czy też zabudowa z regipsu. Gdańsk, Gdynia oraz Sopot są obszarem naszego działania, w którym wykonujemy prace dla naszych klientów.

Zabudowa z regipsu Gdańsk

Zabudowa z regipsu daje szerokie możliwości aranżacji pomieszczeń. Umożliwia ona wykończenie ścian i sufitów, wykonanie zabudowy pod telewizor, postawienie ścianek działowych, maskowanie rur i kabli, a także zabudowanie łuków, krzywizn oraz rozet. Jedną z zalet płyt gipsowo-kartonowych jest możliwość zamaskowania wszelkich nierówności oraz ponowne ich wypoziomowanie, a następnie szybkie wykończenie pomieszczeń. Kolejnym atutem jest czysty i szybki montaż płyt gk oraz możliwość ich zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Nasza firma w przypadku starych oraz krzywych ścian oferuje wykonanie "suchego tynku" czyli montaż płyt gipsowo-kartonowych za pomocą kleju bezpośrednio do istniejącego podłoża. Dodatkowo wykonujemy montaż płyt g-k na stelażu w sytuacji, gdy podłoże jest mało stabilne lub w przypadku gdy ściany są bardzo krzywe (powyżej 6 cm odchylenia od pionu i poziomu). Kolejnym praktycznym zastosowaniem płyt z regipsu jest wykonanie lekkich ścian działowych, co pozwala nie tylko na zmianę aranżacji wnętrza, ale także na praktyczne urządzenie poddasza.

Na życzenie naszych klientów wykonujemy także montaż sufitów podwieszanych przy użyciu płyt oraz konstrukcji wykonanych z profili aluminiowych. Dzięki tym działaniom możemy zamaskować nierówności sufitu, obniżyć jego wysokość, zamontować dodatkowe oświetlenie oraz ukryć instalację elektryczną. Dodatkowo jest to idealna metoda na wyciszenie stropu czy też poprawę jego izolacyjności termicznej.

Kolejną usługą, jaką świadczymy, jest wykonanie zabudowy gipsowo-kartonowej w Gdańsku, której zadaniem jest zamaskowanie widocznych rur oraz kabli w pomieszczeniach. Takie wystające elementy mogą bowiem skutecznie zaburzyć estetykę każdego pomieszczenia. Aby temu zapobiec, wystarczy wykonać odpowiednią konstrukcję, którą w kolejnym etapie można obłożyć płytami i wykończyć w dowolny sposób poprzez pomalowanie, tapetowanie lub ułożenie płytek.

Należy zwrócić uwagę, aby w kuchni oraz łazience zamontowane zostały płyty gipsowo-kartonowe o zwiększonej odporności na działanie wilgoci. Warto także pamiętać, iż zabudowa rur gazowych wymaga spełnienia zasad bezpieczeństwa takich jak umiejscowienie otworów wentylacyjnych i rewizyjnych w miejscach łączenia.

Zapewniamy fachowe usługi oraz pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań. Oferujemy montaż sufitów podwieszanych, zabudowę rur i kabli oraz indywidualną zabudowę z regipsu w Gdańsku, Gdyni, oraz Sopocie.

Usługi z zakresu zabudowy i konstrukcji gipsowo – kartonowych:

  • Montaż sufitów podwieszanych,
  • Montaż ścianek działowych z płyt g-k na stelażu,
  • Montaż płyt g-k na klej,
  • Montaż płyt g-k na stelażu,
  • Zabudowa rur i kabli,
  • Zabudowa stelaża podtynkowego

Suche tynki Gdańsk

Suche tynki to doskonała alternatywa dla tynku tradycyjnego. Składają się na nie płyty gipsowo-kartonowe. Stosuje się je na ściany murowane (stare lub nowe) lub wykorzystuje podczas remontu. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć tak zwanych prac mokrych, które wymagają długiego czasu wysuszenia.

Ogromnym atutem suchego tynku jest to, że nie wymaga on tzw. procesu schnięcia, a więc jego zastosowanie zdecydowanie przyspiesza prace remontowo-budowlane. Jedyne, o czym warto pamiętać to fakt, że płyt gipsowo-kartonowych nie wolno przyklejać do sufitów oraz kłaść na powierzchniach skośnych. Suche tynki idealnie sprawdzą się na ścianę, natomiast na suficie lepszym rozwiązaniem jest montaż sufitów podwieszanych.

Kolejną zaletą suchych tynków jest fakt, iż mogą one zostać zastosowane niemal w każdym pomieszczeniu. Wiele osób zastanawia się natomiast jakie płyty można wykorzystać na suche tynki? W tym miejscu należy zwrócić uwagę na dostosowanie odpowiednich rozwiązań. W pomieszczeniach suchych takich jak pokoje najlepszym wyborem będzie tradycyjna płyta gipsowo-kartonowa, natomiast w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka czy też kuchnia należy zastosować płytę impregnowaną. Suche tynki w domu po wyschnięciu kleju, zaszpachlowaniu i wyschnięciu połączeń są gotowe do dalszych prac wykończeniowych takich jak malowanie ścian lub układanie płytek.

Nasza ekipa remontowa wykona montaż suchych tynków w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie. Przeprowadzimy wszelkie niezbędne prace od przygotowania podłoża, poprzez gruntowanie, skompletowanie materiałów, aż po klejenie płyt gipsowo-kartonowych , ich korygowanie oraz wykończenie. Dostosujemy rodzaj produktu oraz technikę wykonania tak, aby wyeliminować ryzyko pęknięć (w szczególności na łączeniach) w przyszłości. Przeprowadzimy prace wykończeniowe, zapewniając właściwe łączenie płyt oraz dokładne gipsowanie.

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo kompleksowe usługi z zakresu prac związanych z suchymi tynkami, które wykonujemy na terenie Gdańska, Gdyni oraz Sopotu.